მიხეილ სააკაშვილი: სამთავრობო მედია საუბრობს ისტორიულ მოვლენაზე ქართული ზამთრის სპორტის ისტორიაში. სინამდვილეში ეს არის სამარცხვინო ფურცელი
46 19 თებერვალი 2026, 21:11
სამთავრობო მედია საუბრობს ისტორიულ მოვლენაზე ქართული ზამთრის სპორტის ისტორიაში. სინამდვილეში ეს არის სამარცხვინო ფურცელი, - წერს სოციალურ ქსელში ექს-პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი.
„სამთავრობო მედია საუბრობს ისტორიულ მოვლენაზე ქართული ზამთრის სპორტის ისტორიაში. სინამდვილეში ეს არის სამარცხვინო ფურცელი. მათ ვინც ზეიმობთ „ქართველი“ მოციგურავეების წარმატებას ოლიმპიადაზე, ერთი დაუსვით ამ 1ქართველებს! სამი კითხვა, ვინაა საქართველოს მიწების ოკუპანტი? ვისი ბრალია ომი საქართველოში? ვისი ბრალია ომი უკრაინაში? ამ კითხვების დასმის გარეშე ვინც ამ სპორტსმენების შედეგს საქართველოს გამარჯვებად თვლიან, ისინი უკვე „გრუზინები“ არიან და არა ქართველები. სინამდვილეში ივანიშვილის რეჟიმმა კონტრაბანდით შეაპარა რუსები ოლიმპიადაზე“, - აღნიშნავს სააკაშვილი.
ჩიხელიძე გვარამიას ექსტრემიზმის შესახებ კანონპროექტზე: თუ 2006 წელს მსგავსი მიდგომა თანამედროვე სამართლებრივი ჩარჩოს ნაწილი იყო, რა შეიცვალა დღეს? გაიხსენეთ წარსული და არ გაბედოთ არსებული კანონპროექტის რუსულად მონათვლა!
ნინო ფოჩხუა: გახარიას პრემიერობის დროს სოციალურად დაუცველის სიაში აღმოჩნდა ოჯახი, რომელსაც ბიზნესი, 4 მანქანა და 2 აგარაკი აქვს
დავით ქართველიშვილი: როდესაც მსოფლიო სპორტი, ტურიზმი და საერთაშორისო ინვესტიციები ერთ სივრცეში იკვეთება, ეს ნიშნავს ერთს - ტურბულენტურ სამყაროში საქართველო ინარჩუნებს პოზიტიურ დინამიკას და ამყარებს უსაფრთხო და პერსპექტიული პარტნიორის სტატუსს
სპეციალური მისიით მიავლინეს პარლამენტში ფოტოგრაფი, რომელსაც უნდა მოეგროვებინა რუსული ანალოგის შესატყვისი მასალა. მაწაკობა სისულელეებში, რომლის წახალისებაც პრიზებით ხდება
ირაკლი კირცხალია: ბიძინა ივანიშვილის სახელი თანამედროვე საქართველოს იმ ეტაპს უკავშირდება, როდესაც საზოგადოებამ მშვიდობა, სტაბილურობა და განვითარება აირჩია